Такий висновок зробили експерти Асоціації «Спільний простір» за результатами проекту «Барометр реформ: медіа грамотність для прес-служб органів влади та місцевого самоврядування, громадських організацій та ЗМІ»

Зокрема науковий консультант проекту професор Олександр Чекмишев, доктор наук із соціальних комунікацій, керівник моніторингових проектів Асоціації «Спільний простір» наголосив: «Результати моніторингу регіональних медіа та анкетування місцевих журналістів, громадських активістів та представників прес-служб місцевих органів влади свідчить, що задовго до старту виборчої кампанії і, особливо, з її наближенням, висвітлення реформ стало однією із виборчих технологій. Вона проявлялася у трьох основних варіантах:

  1. ЗМІ ігнорували тему реформ чи висвітлювали їх мляво.
  2. Реформи висвітлювалися негативно у найболючіших аспектах (медицина, комуналка, корупція тощо).
  3. Навіть позитивні досягнення реформ нерідко висвітлювалися у негативно-емоційному забарвленні».

Координаторка проекту, кандидат наук із соціальних комунікацій Леся Ярошенко розповіла, що в межах проекту було застосовано інноваційний формат тренінгів: в одній групі працювали одночасно журналісти, прес-секретарі місцевих органів влади та громадські активісти, а «матеріалом» для тренінгу були публікації їхнього авторства.

На думку Лесі Ярошенко, попри великий попит аудиторії на «живі історії», пов’язані з реформами, представники прес-служб, громадські активісти та журналісти слабко взаємодіяли, щоб обмінятися інформацією, знайти такі історії та поширити на масову аудиторію у прийнятній якості та з дотриманням професійних стандартів.

Про проект: Термін виконання: 25 вересня 2018– 24 травня 2019 рр. Виконувався у 8-ми Південно-Східних регіонах (Харків, Дніпро, Запоріжжя, Костянтинівка, Сєвєроденецьк, Одеса, Миколаїв, Херсон) за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Виконавець: ГО Асоціація «Спільний простір» у партнерстві з Інститутом підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України, регіональними філіями НАДУ та центрами підвищення кваліфікації керівних кадрів, регіональними прес-клубами, прес-службами місцевих органів влади, ЗМІ та ГО. Загалом – понад 50 організацій-партнерів.