Барометр реформ на UA : Українське радіо Харків

Перебіг реформ у харківських ЗМІ: кількість чи якість? Ток-шоу “Про головне” з Роман Кривко 13 березня 2019 р. на “UA: Українське радіо Харків” було присвячене нашому проекту “Барометр реформ: медіаграмотність для прес-служб, громадських організацій та засобів масової інформації”. Говорили про медіадослідження висвітлення реформ на Харківщині.

? Які реформи згадуються найчастіше в ЗМІ?

“Це медична, судова, пенсійна, освітня, також реформа децентралізації. Значно менше говорили про медіареформу, реформи дерегуляції, антикорупційну, виборчу, державного управління і навіть енергетичну. Також достатньо слабко згадували податкову, земельну; реформу Збройних Сил – дещо активніше, причому доволі серйозно саме в позитивній тональності.
Більша частина матеріалів, а саме майже 59 відсотків у харківських медіа стосовно усіх реформ були витримані у нейтральній тональності, позитивно подані близько третини чи четвертої частини всіх матеріалів і лише близько 12 відсотків усіх матеріалів — у негативній тональності,” – доктор наук із соціальних комунікацій Олександр Чекмишев.

? Які медіа найчастіше пишуть про реформи?

Як харківський агрегатор новин став, за даними згаданого вище дослідження, тим інтернет-виданням, “яке приділило найбільше уваги висвітленню реформ?”

“Ми робимо огляд ЗМІ, які, на наш погляд, найбільш цікаві для мешканців Харкова й області. В тому числі, беремо думку відомих блогерів,” – головний редактор новинного порталу “Весь Харьков” Владислав Решетилов.

“Зараз світ у нас цифровий. І хочемо ми того чи ні, люди шукають інформацію через Google…
В цьому дослідженні ми не ставили за мету оцінювати якість публікацій. Ми дивилися масив,” – кандидатка наук із соціальних комунікацій Леся Ярошенко.

? Наскільки точну і зрозумілу інформацію отримує аудиторія харківських медіа про реформи? “Ми намагаємося деякі реформи брати у вузький фокус, щоб про реформу розповідати з різних боків. Не менше тижня ми працюємо над однією темою, іноді вдається швидше, але треба десь дочекатися відповіді на інформаційний запит,” – редактор сайту “Медіапорт” Тетяна Федоркова.


? Що робити журналістам і аудиторії, щоб не просто споживати інформацію про реформи, а впливати на їх перебіг? Відповіді почуйте 
тут:
https://www.facebook.com/oblradio.kharkiv/posts/2299546543624208