Напрацювання – результат дводенного тренінгу «Барометр реформ: медіа грамотність для прес-служб місцевих органів влади, активістів ГО та ЗМІ», який відбувся у Дніпрі 12-13 грудня 2018 року.
Що відбувалося на “Барометрі реформ”
Упродовж двох днів 23 учасників навчались правил і технологій ефективних комунікацій під час майстер-клас у форматі практичного тренінгу та «гаража» ідей на базі Центру підвищення кваліфікації Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, ГО «Громадська палата України» та прес-центру Дніпропетровської обласної ради.
Першого дня кожен учасник представив себе, свої цінності, рівень розуміння реформ і очікування від заходу упродовж 45 секунд за наданою тренерами схемою і технологією. Навчання відбувалося за трьома основними тематичними блоками:
- «Особливості рерайту, роботи з офіційними прес-релізами, виробництво контенту».
- «Практичні навики з копірайтингу та спічрайтингу».
- «Виробництво громадськими активістами якісного контенту для прес-служб, ЗМІ та масової аудиторії.»
Другого дня, 13 грудня 2018 року, під час «гаража» ідей» учасники ознайомилися зі звітом за результатами медіа-моніторингу за період 1 вересня 2017 – 31 серпня 2018 року на предмет висвітлення реформ у регіональних ЗМІ з акцентом на Дніпропетровський регіон. Вони мали змогу поставити запитання щодо методології, уточнити результати дослідження, побачити і проаналізувати разом із тренерами конкретні публікації.
Після цього учасники поділилися на дві команди таким чином, щоб у кожній були прес-секретарі, журналісти та громадські активісти. У режимі мозкового штурму кожна група формулювала конкретні ідеї щодо покращення висвітлення реформ за наданим тренерами планом. Відеопрезентації ідей від кожної групи можна побачити тут:
https://www.facebook.com/events/271841936840054/permalink/271870576837190/
https://www.facebook.com/events/271841936840054/permalink/271875660170015/
Результати дводенного заходу у Дніпрі
Майстер-клас у форматі практичного тренінгу та “гараж” ідей стали інструментами практичного навчання та передавання кращого досвіду у сфері налагодження комунікації між представниками органів влади, засобів масової інформації та організацій громадянського суспільства.
Учасники навчалися безпосередньо на матеріалах сайтів держадміністрацій, обласної, міської та районних рад, а також стрічки новин телекомпаній, інтернет-ЗМІ, прес-релізів місцевих ОГС. Відпрацьовано практичні навики зі створення прес-анонсів, прес-релізів, прес-пакетів, матеріалів для ЗМІ різного формату. Учасники отримали не просто нові практичні знання, а практичні навики від побаченого: чим саме новий, спільно створений, інформаційний продукт, відрізняється від того, що вони робили раніше.
Таким чином, другого дня представники владних прес-служб, журналісти та громадські діячі опинилися у спільному просторі, навчалися в цьому просторі на рівних, використовуючи знання і навики, отримані під час вчорашніх тренінгів, а тепер звикали один до одного та чули один одного. Так навчання вийшло на більш якісну комунікацію: закріпився рефлекс до обміну інформацією, звертання по пораду, продукування спільних ідей.
У результаті проведення “гаража” ідей учасники запропонували дві концепції інформаційних кампаній, спрямованих на покращення висвітлення процесу реформ, які планують реалізувати упродовж місяця.
Тренери
Олександр Чекмишев, медіаексперт, тренер із ефективних комунікацій. Керівник моніторингових проектів Асоціації «Спільний простір». Доктор наук із соціальних комунікацій, викладач Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Розробник сучасних професійних та етичних стандартів ЗМІ, адаптованих до західних професійних кодексів та настанов із редакційної політики. Головним професійним досягненням вважає законодавче закріплення прозорості власності ЗМІ.
Леся Ярошенко, фахівець із PR та реклами, координатор проектів Асоціації «Спільний простір» із комунікаційних кампаній. Кандидат наук із соціальних комунікацій, викладач основ реклами та зв’язків із громадськістю Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Комунікаційна менеджерка проектів із розвитку соціального підприємництва, благодійності та медіаграмотності. Головним професійним досягненням вважає законодавче закріплення SMS-доброчинності в Україні.
Організатор: Асоціація “Спільний простір”
Партнери: Центр підвищення кваліфікації Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, ГО «Громадська палата України» та прес-центр Обласної ради.