Запорізькі медіа писали про реформи не багато. Однак газета “Позиция” стала лідером за кількістю згадок про реформи серед усієї вибірки друкованих видань (98 згадок). Бракувало якісної аналітики, інформаційних приводів і людських історій, які б робили тематику реформ ближчою і зрозумілішою для аудиторії. Медіа часто транслювали критику реформ з боку опозиційних політиків.

Вибірка

Перша хвиля медіамоніторингу (1 вересня 2017 – 31 серпня 2018 рр.) охопила вибірку із 17 регіональних ЗМІ Запорізької області (13 газет і 4 інтернет-медіа), в яких були згадки про реформи:

061.ua – Сайт города Запорожья
“Верже”
Главный новостной портал города Запорожье
“Голос Запорожья”
“Горожанин информ”
“Запорізька правда”
“Запорізька Січ”
“Запорожье вечернее”
“Итоги недели”
“Комсомольська правда”
“Мелитопольские ведомости”
МИГ
“Панорама”
“Первый запорожский”
“Перекур-Січ”
“Позиция”
“Суббота плюс ”

Особливості висвітлення реформ у Запоріжжі

У Запорізькій області з-поміж решти було найбільше публікацій про реформи у негативній тональності. Це пояснюється тим, що медіа транслювали багато критики реформ з боку опозиції.

ЗМІ Запорізької області згадували реформи 444 рази (з них 92 у позитивній тональності, 134 – у негативній та 218 – у нейтральній). Найактивнішими були газета “Позиция” (98 згадок) та Інтернет-видання 061.ua (63). Загалом на тлі медіа інших областей, які увійшли до вибірки, запорізькі не вирізнялися високою активністю у висвітленні реформ. Зокрема вони опублікували найменше, порівняно з іншими регіонами, матеріалів щодо пенсійної реформи, третьої за популярністю в регіональних медіа вибірки. Усього три публікації уподовж року стосувалися реформи державного управління – це також найнижчий показник серед решти регіонів. На останньому місці Запоріжжя і за активністю висвітлення реформи Збройних Сил України.

Найбільша увага запорізьких ЗМІ була присвячена медичній реформі (27% всіх згадок реформ). При цьому частка негативу сягала 47,5%. Зокрема, місцеві ЗМІ ретранслювали критику опозиційних політиків та висвітлювали акції протесту медиків.

Також серед повідомлень про топ-5 ключових реформ значну частку негативу містили згадки про судову та пенсійну реформи (38,1% та 37,7% відповідно).

Щодо позитиву, то найбільшу серед топ-5 реформ отримали реформа децентралізації – 45,2% (в основному про об’єднані громади) та освітня реформа – 34,4% (щодо роботи «Нової школи»).

Завантажити повний звіт: аналітика, інфографіка

“Запоріжжя: моніторинг висвітлення реформ в регіональних медіа, вересень 2017 – 2018 рр.